Czy warto kupić mydelniczki do łazienki?

Odpowiednio dobrane akcesoria łazienkowe mogą sprawić, że korzystanie z pomieszczenia jest znacznie przyjemniejsze. Przytulną atmosferę i stylowe wnętrze mogą stworzyć między innymi mydelniczki. Dzięki mydelniczce można zachować porządek, bo wystarczy umieścić na niej mydło w kostce.

Czym są mydelniczki?

Wybór najlepszej mydelniczki (tutaj) nie jest łatwym zadaniem, ponieważ akcesoria te różnią się nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale również rodzajem i przeznaczeniem. Dzięki mydelniczce można mieć pewność, że kostka mydła nie spadnie z krawędzi wanny lub umywalki. Od razu po umyciu rąk, należy umieścić mydło na mydelniczce, żeby mogło wyschnąć. Z wyglądu mydelniczki przypominają podstawkę, ale dostępne są też kształty pudełek i talerzyków. Można je postawić na krawędzi umywalki, ale można też je przymocować do ściany. Mydło schnie szybciej w ściennych mydelniczkach, dzięki czemu kostka starcza na dłużej. Mydelniczki są najczęściej produkowane z:

– ceramiki

– tworzywa sztucznego

– kamienia

– silikonu

– szkła

– metalu

mydelniczki

Rodzaje mydelniczek

Tanim i praktycznym rozwiązaniem są mydelniczki z tworzywa sztucznego, ale niestety nie są odporne na zarysowania, a do tego mogą pęknąć. Bardzo ciekawe są modele drewniane, które mogą z czasem pęcznieć od wilgoci, ale są przyjazne dla środowiska. Najbardziej ekskluzywnie i elegancko prezentują się mydelniczki ceramiczne, które są trwałe i higieniczne. Niestety trzeba pamiętać, że są delikatne, dlatego bardzo łatwo je uszkodzić. Niezwykle stylowo wyglądają też modele szklane, ale te z kolei mogą pękać i szybko się brudzą. Łatwe do czyszczenia i higieniczne są silikonowe mydelniczki. Na sam koniec wypada wspomnieć o tym, że przy wyposażeniu łazienki bardzo ważna jest ergonomia, a piękno musi się łączyć z bezpieczeństwem i wygodą. Lokalizacja umywalki i prysznica jest dokładnie tak samo ważna jak prawidłowe położenie i wygląd mydelniczki. Mydelniczka musi łączyć się ze stylem łazienki, bo w przeciwnym wypadku będzie wprowadzać tylko chaos. Zdarza się, że mydelniczki znajdują się w zestawie akcesoriów łazienkowych.

Comments are closed.